W dniu 8 października dzięki dofinansowaniu OŁ SEP odbył się wyjazd techniczno- integracyjny zorganizowany przez KOŁO SEP przy PGE D. S.A. do Piotrkowa Trybunalskiego, Wolborza i Smardzewic. Akcentami technicznymi wyjazdu w zakresie elektryki  była wizyta w Rejonie Energetycznym Piotrków oraz zwiedzanie elektrowni wodnej w Smardzewicach. Również wizyta w muzeum pożarnictwa w Wolborzu miała w dużej mierze wymiar techniczny. Relaksujący był spacer po starym i pełnym historycznych obiektów Piotrkowie Trybunalskim, w którym oglądaliśmy wiele obiektów sakralnych, secesyjną willę  Wanda, rynek, zamek królewski, mediatekę (nowoczesną bibliotekę oferująca oprócz książek również informacje i treści dostępne na innych nośnikach informacji) .

Poniżej na fotografiach: Piotrków Trybunalski – obiekty sakralne, ważne obiekty zabytkowe i stare miasto

 

 

   

 

 

Poniżej na zdjęciach: Wolbórz- muzeum pożarnictwa i pałac biskupów kujawskich (obecnie obiekt edukacyjny).

 

A w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim w biegu rzeki Pilicy oglądaliśmy Elektrownię Wodną. Bardzo nam się podobało co widać na zdjęciach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 25 października odbyło się, zorganizowane przez Koło Terenowe nr 2 seminarium dotyczące OZE, w którym uczestniczyło kilku kolegów z naszego Koła. Relacja z imprezy jest umieszczona na stronie internetowej Koła Terenowego nr 2 przy Zarządzie Oddziału Łódzkiego SEP oraz na stronie internetowej OŁ SEP (seplodz.pl)

 

W dniach poprzedzających 1 listopada odwiedziliśmy cmentarze i pamiętając o naszych zmarłych kolegach z SEP (i z Zakładu Energetycznego) zapaliliśmy znicze. Również jako współuczestnicy (z dyrekcją i grupą pracowników PGE Dystrybucja Oddział Łódź) uczciliśmy pamięć zmarłych, zabitych i zamordowanych podczas 2 Wojny światowej  energetyków, stawiając znicze pod tablicą pamiątkową umieszczoną na ścianie budynku przy ul. Tuwima 58 w Łodzi w przeddzień 1 listopada i 11 listopada.

 

W dniu 16 listopada uczestniczyliśmy w wieczorku z elektryką z firmą ERGOM, która jest producentem końcówek kablowych i złączek dla kabli nN i SN. Prelekcję prowadził kol. Marcin Lis, pracownik firmy ERGOM i członek Koła Terenowego nr 2 przy Zarządzie Oddziału Łódzkiego SEP.